محل تبلیغات شما

به نام خالق عشق

روز پنج‌شنبه 1397/11/25 جلسه چهاردهم از دور هجدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر مصطفی ،  و استادی مسافر  رضا و دبیری  مسافر  محمد رضابا دستور جلسه وادی ششم  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

عقل دارای فر ایزدی است یعنی قدرتش را از قدرت الهی دریافت می‌کند و زمانی که شخص در صراط مستقیم قرار بگیرد این قوه تعقل کاملاً نیرومند، قوی و پررنگ عمل می‌کند 

سلامدوستان رضا هستم مسافر.

خداوندرا شاکرم فرصتی پیش آمد که در خدمت شما عزیزان باشم. از آقا مصطفی نگهبان جلسه وحسین آقا سپاسگزارم که مسئولیت جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم.

پنجشنبه‌هادو تا دستور جلسه داریم که دستور جلسه اول، دستور جلسه هفتگی است که وادی ششم و تأثیرآن روی من است و دستور جلسه دوم هم تولد سومین سال رهایی حسین آقا عزیز است.

عنوانوادی ششم این است که حکم عقل را در قالب فرمانده، کاملاً اجرا نماییم که اینواقعیتی انکارناپذیر است. ما در این وادی به دو مقوله برخورد می‌کنیم که از قسمت‌هایاساسی صور پنهان ما است که تشکیل‌شده است از عقل و نفس. 

کنگره انسانرا به دو بخش تقسیم می‌کند یکی صور آشکار و دیگری صور پنهان. صور آشکار آن اجزاانسان است که قابل‌ رؤیت است و حتی می‌توانید لمس کنید مثل دست ، پا ، قلب و . .صور پنهان آن اجزایی از بدن انسان است که قابل‌ رؤیت نیست و لمسش هم نمی‌توانیم کنیمو یا نمی‌دانیم اصلاً کجا است ولی از شواهد آن‌ها متوجه می‌شویم که هستند که ایناعضا صور پنهان تشکیل‌ شده‌اند از عقل، نفس ، حس و . . 

ما عقلرا که در نظر بگیریم که قسمت اعظم این وادی ششم است یکی از اجزا اساسی و مهم همانصور پنهان است که دیده نمی‌شود و این عقل دارای فر ایزدی است یعنی قدرتش را ازقدرت الهی دریافت می‌کند و زمانی که شخص در صراط مستقیم قرار بگیرد این قوه تعقل کاملاًنیرومند، قوی و پررنگ عمل می‌کند و متأسفانه اگر در صراط مستقیم نباشیم قطعاً ایننتیجه عکس می‌شود.

حال می‌پرسیم کار عقل چیست!؟ 

عقل یک سنجش است، یک ارزیابی و یک ترازو است وبه ما می‌گوید که خواسته‌های ما آیا درست هستند یا غلط هستند. ما باید هر تعقلیانجام می‌دهیم با تعقل باشد. انسان به‌ طور کلی دارای ۲ تا راهنما است یکی راهنمایبیرون و دیگری راهنمای درون. راهنمایان بیرون همان پیامبران و فرستادگان خداوندهستند و پیامبر درون ما عقل است. 

عقل آیااشتباه هم می‌کند؟!

عقل هرگز اشتباه نمی‌کند. فقط مشکلی که پیش می‌آیداین است که اگر ما اطلاعاتی که به عقل داده باشیم صحیح نباشد قطعاً وقتی هم که عقلمی‌خواهد فرمان صادر کند آن فرمان احتمالاً صحیح نیست. یا اگر در نظر بگیریم، قبلاز این‌که عزیزان تشریف بیاورند کنگره و با علم و آگاهی کنگره آشنا بشوند ما درمورد درمان ، اعتیاد و جسم، آن‌ چنان اطلاعات درست و دقیق نداشتیم در نتیجه عقل حکمصادر می‌کرد که اگر ۳ روز مصرف نکنیم دیگر کار تمام است و ترک کرده‌ایم

عزیزانیکه وارد سفر دوم شده‌اند دیگر کاملاً با همه وجود حس می‌کنند که بدین‌ صورت نیست و تقریباًدر این مورد درمان، عزیزانی که سفر خوبی داشته‌اند به یک نقطه‌ای رسیده‌اند کههمگی متوجه می‌شوند.

دستور جلسه دوم ؛ سومین سال رهایی مسافر حسین :

حسین آقا با توجه به خدمت‌هایصادقانه می‌کرد اکثراً با ایشان آشنایی دارید مگر عزیزانی که جدید تشریف آورده‌اند.حسین آقا ثمره‌اش از ۱۸ اسفند ۹۳ شروع شد البته یک‌ چند وقت قبل تشریف آوردند با یکحال‌ و روز سخت.

عزیزانی که یادشان هست، در شعبه قبلی مرزبانی درطبقه دوم بود و حسین آقا از افرادی بود که توسط خود من مشاوره شد ولی بنده هر چهپرسیدم هیچ جوابی نمی‌داد و من هیچ‌ چیزی نفهمیدم ، نه فهمیدم مصرف‌ کننده هست نهفهمیدم مصرف‌ کننده نیست و نه هیچی.

بعد علی آقا را دیدم و از ایشان خواهش کردم که ایشانهم مشاوره کنند و  ببینید می‌توانند یک‌چیزیاز زیر زبان ایشان بکشند و خوب ایشان هم‌ صحبت کردند و گفتند که هیچ‌ چیز نمی‌گوید.

خوشبختانه آن خواسته قلبی را داشت ولی حال‌ و روزبدی داشت که ما هم قبلاً به این صورت بودیم. خوب مرتب و منظم آمد و بعد از مدت‌هاآن یخ آب شد و ما هر چه اسم مواد می‌گفتیم، می‌گفت بله.

وادی دوم و تاثیر آن روی من

دستور جلسه وادی ششم

حرمت کنگره 60 ، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟

عقل ,جلسه ,صور ,دستور ,آقا ,حسین ,است که ,دستور جلسه ,حسین آقا ,صور پنهان ,است و ,فهمیدم مصرف‌ کننده ,تعقل کاملاً نیرومند، ,الهی دریافت می‌کند

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گلچینی از همه چیز Keisha's collection WORLD Science vicallighrep otemfima داستانهای کوتاه کیان : نویسنده گرد آوری حسن کیانور عاشقان حسینی ثارالله آکادمی برند آکادمی مدیریت نام و نشان تجاری دزفولی بیاموزیم Hildegard's page